Erzincan TEB KOBİ Akademi – 25 Mayıs 2017

KOBİ'lerin büyüme ve gelişme çabalarını desteklemek amacıyla TEB tarafından yürütülmekte olan TEB KOBİ AKADEMİ etkinliğimizi Erzincan’da gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

TEB KOBİ AKADEMİ ’nin açılış oturumuna 230 kişi katılmıştır, öğleden sonra gerçekleşen 3 farklı atölye çalışmasına ise 66 kişi katılmıştır.

25 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşen TEB KOBİ AKADEMİ, TEB KOBİ Bankacılığı Grubu Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz’un açılış konuşması ile başlamıştır. Açılış konuşmaları, Erzincan Vali Yardımcısı Sn. Ali Arslantaş ve Erzincan Belediye Başkanı Sn. Cemalettin Başsoy’un konuşmalarıyla devam etmiştir.

Açılış konuşmalarının ardından Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Uzmanı Mehmet Sanlı “Değişen Dünyada Güçlü İşletmeler Olmak” konulu konuşmasını gerçekleştirerek ilin fotoğrafını çeken faydalı bilgiler paylaşmıştır. Kahve molasının ardından, Prof.Dr.Tamer Müftüoğlu ise “Global Rekabet, KOBİ’ler ve Girişimcilik” konulu konuşmasını gerçekleştirmiştir. Öğle yemeği ardından devam eden ikinci oturumda katılımcılar tercih ettikleri atölye çalışmalarına katılma fırsatı bulmuşlardır.

"İşletmeniz Gelişim Haritasının Neresinde? KOBİ’lerde Büyüme Senaryoları" ve “Bugünün Başarılı KOBİ’si Geleceği Nasıl Yönetecek? KOBİ’lerde Stratejik Yönetim” konulu 2 atölye çalışması paralel oturumlar halinde yürütülmüştür. Her iki atölye çalışması firma yöneticilerinin yoğunlukta olduğu KOBİ’lerle gerçekleştirilmiş olup, büyüme ve stratejik yönetim hakkında akıllara takılan sorulara cevap aranmış ve büyüme süreçleriyle ilgili kilit noktalar hakkında anahtar bilgiler paylaşılmıştır.