Antalya TEB KOBİ Akademi – 3 Mayıs 2018

KOBİ'lerin büyüme ve gelişme çabalarını desteklemek amacıyla TEB tarafından yürütülmekte olan TEB KOBİ AKADEMİ etkinliğimizi Antalya’da gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

3 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşen TEB KOBİ AKADEMİ, TEB KOBİ Bankacılığı Grubu Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz’un açılış konuşması ile başlamıştır. Açılış konuşmaları, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel’in konuşmalarıyla devam etmiştir.

Açılış konuşmalarının ardından Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Uzmanı Mehmet Sanlı “Değişen Dünyada Güçlü İşletmeler Olmak” konulu konuşmasını gerçekleştirerek ilin fotoğrafını çeken faydalı bilgiler paylaşmıştır. Kahve molasının ardından, Prof.Dr.Tamer Müftüoğlu ise “Global Rekabet, KOBİ’ler ve Girişimcilik” konulu konuşmasını gerçekleştirmiştir. Öğle yemeği ardından devam eden ikinci oturumda katılımcılar tercih ettikleri atölye çalışmalarına katılma fırsatı bulmuşlardır.

"İşletmeniz Gelişim Haritasının Neresinde? KOBİ’lerde Büyüme Senaryoları" ve “Bugünün Başarılı KOBİ’si Geleceği Nasıl Yönetecek? KOBİ’lerde Stratejik Yönetim” ve ‘Dış Ticarette Stratejik Yönetim ve Planlama’ konulu 3 atölye çalışması paralel oturumlar halinde yürütülmüştür. Her üç atölye çalışması firma yöneticilerinin yoğunlukta olduğu KOBİ’lerle gerçekleştirilmiş olup, büyüme ve stratejik yönetim hakkında akıllara takılan sorulara cevap aranmış ve büyüme süreçleriyle ilgili kilit noktalar hakkında anahtar bilgiler paylaşılmıştır.