İSTANBUL ENDÜSTRİ 4.0 BULUŞMASI - 14 NİSAN 2017

Zamanın ruhuna uygun şekilde KOBİ’lerimizin küresel anlamda rekabet edebilmeleri için; Endüstri 4.0 kavramı, gerekliliği ve nasıl adapte edilebileceği gibi başlıkları konu edindiğimiz TEB KOBİ Akademi Endüstri 4.0 etkinliklerinin ilkini İstanbul’da gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Özellikle sınırlı kaynaklara sahip olan KOBİ’lerin teknoloji ve teknolojik uygulamalar ile ilgili konularda kararlar verirken farkındalık düzeylerini artırmak amacıyla; Endüstri 4.0 kavramı, Türk Sanayi ve ekonomisine etkileri, katma değer yaratımı, Endüstri 4.0’a entegrasyon için öneriler gibi konu başlıkları çerçevesinde bilgiler paylaşılmıştır.

İstanbul Wyndham Otel’de düzenlenen etkinlikte TEB KOBİ Bankacılığı Grubu Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz’un açılışını yaptığı buluşmada, Siemens İcra Kurulu Üyesi Ali Rıza Ersoy, “Endüstri 4.0 Yolunda Dijital Fabrikalar” konulu sunumu ile Endüstri 4.0 kavramı, Türkiye ve dünyadaki gelişmeler ve yapılması gerekenler konusunda toplam 400’ü aşkın katılımcıyla ufuk açan bilgiler paylaştı. Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Uzmanı Mehmet Sanlı ise Türkiye’deki KOBİ’lerin Endüstri 4.0’a adaptasyonunu masaya yatırdı. İstanbul’da düzenlenen buluşmada ayrıca; ENOSAD, Ford Otomotiv Sanayi A.Ş., Arçelik A.Ş. ve Durmazlar Holding’ten üst düzey katılımcılar “Endüstri 4.0 Yolunda Türkiye” konulu panel çalışmasında sektörleri özelinde deneyimlerini paylaştılar.