Sizden Görüşler

Küçük ve orta boy işletmeler açısından son derece verimli bir eğitim olmuştur, TEB bu şekilde sosyal sorumluluk üstlenen bir banka imajı ile diğer bankalardan daha ileri yol katetmiştir.

Bayram Mecit | KOSGEB Başkan Yardımcısı

Şehrin imkanlarıyla KOBİ'lerin istikbalini gelişen global ekonomi çerçevesinde değerleyerek destek ve kılavuzluk yapan bir çalışma.

Savaş M. Özaydemir | Eskişehir Sanayi Odası Başkanı

Merkezimiz tarafından halen tüm ülke genelinde yürütülmekte olan "İller düzeyinde Verimlilik Artırma Projeleri"ne benzer, daha düşük hacimli ancak oldukça yararlı olduğunu gördüğüm çalışmalar için TEB Yönetimini kutluyorum. Bendeniz bizzat Eskişehir toplantısına katılmıştım. Ancak Kurum yetkilisi diğer çalışma arkadaşlarım zaman zaman TEB çalışmalarına katılmaktalar..Onlardan aldığım bilgiler de olduça olumlu. Başarılarınızın devamını dilerim...

Kerim ÜNAL | MPM Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi

Çalışmalarınız bir istisna. Keşke yurdumuzda bu tür çalışmalar 50 yıl önce başlasaydı ve AB devletlerinden geri kalmazdık tabiki inşallah AB devletlerini bu eğitimler ile alacağımız sinerji ile ara farkı kapatırız. Sizleri, grubunuzu tebrik ediyoruz, Türkiye için bundan iyi bir yardım olamazdı. İyi çalışmalar

Murat Kaya | Laleli Unlu Mamülleri

Teb kobi toptantısı’ndan gerektiğince yararlandığımızı düşünüyorum. Farklı bir pencereden bakmamızı sağladınız. Sizlere çok teşekkür ederim. Başarılar dilerim. Saygılarımla.

Mustafa Oğuz | Oğuzlar Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Kaliteli ve başarılı çabanızdan ve çalışmanızdan dolayı sizleri kutluyorum.Yaptığınız girişim geleceğe ve insana yatırım olduğu için de ayrıca takdire değer..

Umur Temizer | Alternatif Yapı Mermer San.ve Dış Tic.Ltd.Şti.

Sn Tamer Müftüoğlu’nun Erzurum’daki toplantısı benim idareciliğim ve firmamın üretim projesi aşamasında çok faydalı olmuştur. Kendimde işletme mezunu olarak bu fikirlerin harmanlamasını yaptık. İnşallah sizlerin kobi desteğiyle bizim gibi üretim aşamasındaki firmalar daha bilincli imalat ve istihdam yapacak hizmetleriniz için teşekkürler.

İrfan Ceyhan | Ceyhan Spot

TEB kobilere özel proğramlar sunuyor. Ben kobi değilim ama yayınlarınızı izlemeye çalışıyorum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Abdullah Şahin | Simaş Reklam Ajansı

TEB tarafından sağlanan bu eğitimlerin kobilerin gelişiminde çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bankacılık anlayışında ise yeni bir pencere aralanmıştır. Bu anlayışın bankacılık faaliyetlerine de yansıtılmasını bekliyoruz.

Ahmet Uzuoğlu | Teknik Ateş Ateşe Mukavim Malzeme San.ve Tic.Ltd.Şti.

Öncelikle böyle güzel bir organizasyonu ilimizde yapmanız bizleri onurlandırmıştır. Çok güzel, faydalı bir eğitim oldu gelişimimizi sağlayacağı kanaatindeyiz. Sizlere teşekkür eder, bu tür programların tekrarlanmasını ümit ederiz....

Ömer Faruk Karınca | Şanlıurfa Tüm Emlakçılar Esnaf Odası

Çok yararlı buldum. Bu yüzden arada çıkıp şirketi aradım ve arkadaşları çağırdım, şimdi onlar da diğer atölyedeler. Gerçekten şimdiye kadar gördüklerimizden çok farklı bir seminer.

Bahri KURTOĞLU | Kurtoğlu Plastik A.Ş.

Çağımızda bilgi çok değerli. Müşterilerinize çözüm üretir şekilde bilgi desteğinde bulunmanız çok güzel. Gelişim konusunda oluşabilecek soru ve sorunlarımıza bankanızda yanıt bulabilecek olmak sevindirici.

Şevki AKKAN | Kontensan A.Ş.

Şimdiye kadar çeşitli seminerlere katıldım. TEB çok özel bir içerik hazırlamış, gerçekten beklentilerimizin üzerinde bir seminer oldu.

Ahmet Taner ÖZKALKAN | Elsan Hammadde San. A.Ş.

TEB KOBİ AKADEMİ ile KOBİ'lerin gelişme ve büyümesi için gerekli stratejik planlama ve hedeflerin belirlenmesinde kobilere çok önemli bir destek sağlamıştır ve bu fikir ve ruhtan dolayı tüm TEB KOBİ AKADEMİ'de görevli olanlara teşekkür ederiz.

Şahin Ernez | Otantica Bijuteri Parfümeri

TEB'in KOBİ'lere sadece parasal destek vermediği... Küçük ve orta işletmelerin kaliteli hizmet ve profesyonel desteklerinden dolayı öncü bir firma olmuştur. Ülkemizde açılan bir çok işletme kötü yönetim ve bilgi eksikliği sebebi ile kapanmaktadır. Ve açılan işletmelerin %60 sahibi ilkokul mezunu olması yönetim bilgi eksikliği ve bir çok sebepten dolayı işletmelerimiz ve iş piyasası sürekli zarar görmekte. Katkılarından dolayı teşekkürler...

Remzi Yorgancı | remCreative Kobi Destek Hizmetleri

Müşteriniz olduğumuz bankanızın, Konya Dedeman Otel'de, 01.06.2010 tarihinde tertiplediği, TEB KOBİ Akademi eğitim toplantısına ait nazik davetinizi teşekkürlerimle aldım ve bu toplantınıza bizzat iştirak ettim.

Ülkemizde faaliyet gösteren onlarca banka içerisinde, yaptığınız bu eğitim toplantısı ile farklılığınız bir kere daha net bir şekilde ortaya çıkmıştır.

Açılış konuşmasını yapan Sayın Genel Müdürünüz Varol Civil'in ardından söz alan hocalarımız, Sayın Adnan Şahsuvar, Sayın Prof. Dr. Şükrü Kızılot ve Sayın Prof. Dr. Tamer Müftüoğlu hocalarımızın konuşmaları ve bu konuşmalarında yaptıkları espri ve fıkralar, bizleri sıkmadan, konsantre olmamızı sağlamış ve toplantıya renk katmıştır.

Öğle yemeği sonrası, şahsım olarak katıldığım 1.grup atölye çalışması olan Stratejik Planlama konusunda Sayın uzmanımız Adnan Şahsuvar, tüm katılımcıları konuya bağlamış, konsantrasyonunu sağlamış ve hepimizi bu konuda söz alır, tartışmaya katılır, fikrimizi söyletir şekilde motive etmiştir. Bu eğitim süresi içinde kendimi bir an 40 yıl önceki okul sıralarında hissettim. Çok güzel bir duygu idi. Teşekkür ederim.

Şahsınızda bankanızı kutlar, ülkemiz ekonomisinin temel taşları olan biz KOBİ'lerin gelişmeleri ve eksikliklerinin giderilmesi konusunda yaptığınız tüm çalışmalar için teşekkür eder, bu ve buna benzer eğitim çalışmalarınızın daha yoğun bir şekilde devam etmesini ve başarılarınızın devamını dilerim.

Ayhan Özdemir | Özdemirler Çelik Döküm San. ve Tic. A.Ş.

01.06.2010 tarihinde Türk Ekonomi Bankası'nın öncülüğünde gerçekleştirilen TEB KOBİ Akademi (Kurumsal Gelişim Eğitimi) programına iştirak ettik.

Başta TEB Genel Müdürü Sayın Varol Civil olmak üzere nezniniz'de tüm eğitimcilerimize teşekkürlerimiz sunarız. KOBİ'leri geleceğe taşımak adına yurt çapında vermiş olduğunuz eğitimleri destekliyor devamını bekliyoruz. Bugünkü KOBİ'lerin bir çoğunun gelecekte'de varolacaklarından şüphemiz yoktur. Öntar Tarım Aletleri San. ve Tic. Ltd. Şti. ve şahsım adına saygılarımızı sunar başarılarınızın devamını dileriz.

Daha önce çalışmış olduğumuz bankalar tarafından bilgilendirilme açısından zayıf kalmalarından dolayı TEB Bankası Konya Zafer Şubesi yöneticileri tarafından bu konuda yapılan sunumun tarafımıza çok akıcı bir dille anlatılması nedeniyle çalışmaya başlamış bulunmaktayız. İlerideki hedeflerimizde bankanızla çalışmalarımızın devam edeceğini bildiririz.

Osman Ergin | Öntar Tarım Aletleri San. ve Tic. Ltd. Şti.

Sabah yapılan programda katılımcıların konuşmaları ağırlıktaydı. TEB KOBİ Akademi başlıklı olduğu için de konular ve istatistiki verilerin ağırlığı kobileri kapsamaktaydı. Bilgilendirme açısından kobiler için verimli olduğunu düşünüyorum. Genel piyasa görüşlerinden faydalanmış olsak da kısa süreli eğitimlerin gereken verimliliği sağlayacağı düşüncesinde değilim. Ancak, sizinle aynı işi yapan diğer bankaların böyle bir çalışması olmadığından, TEB A.Ş.'nin farklılaşmasından ötürü sizi bu konuda kutlamak gerekir.

Katılamamış olsam dahi programın öğleden sonraki bölümünün, ilk bölüme nazaran daha verimli geçtiğinden eminim. Atölye çalışmalarının akılda kalıcılık anlamında daha olumlu sonuçlar verdiğini düşünüyorum. Bu anlamda sürenin kısıtlı olduğunu düşünsem de başarılı bir projeye atmış olduğunuz imzadan dolayı sizi kutluyorum.

Esra Albayrak | Tümal Gıda

Dün düzenlediğiniz toplantıya katıldım. Bu toplantının şirketimiz için çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Katkılarınız için teşekkür ederim.

Hilmi Horasanlı | Yeşiller Gıda

Programı çok beğendiğimi belirtmek isterim. Özellikle atölye çalışmalarının çok faydalı ve akılda kalıcı olduğunu düşünüyorum. Aktif katılımın olduğu böylesine canlı eğitimlere katılmayalı uzun zaman olmuş. Şirket olarak 2 kişi katıldığımız toplantıda iki farklı atölyede farklı bilgilerle donatıldık. Organizasyonunuz için sizlere çok teşekkür ederim.

Talip Gürel | Bulvar Tarım Ltd. Şti.

Programınız çok başarılıydı. Benim gibi birçok katılımcının da programı çok beğendiğini program arası söyleşilerde tespit ettim. Şükrü Bey ve Tamer Bey'in konuşmaları gayet bilgilendiriciydi. Bu tür çalışmaların devamlılığını sağlamanızı kendim ve firmam adına isterim. Tebrik ederim.

Fahrettin Doğru | Doğrular Madeni Eşya Ltd. Şti.

Bütün programı dinleme fırsatı buldum. Özellikle Şükrü Kızılot'un konuşması ilgimi çekti. Şükrü bey gibi işinde uzman bir kişinin konuşmasını dinlemek benim için ayrı bir mutluluk. Atölye çalışmaları değişik bakış açıları kazandırdı.

Rıfat Özparlak | Enva Gıda Ltd. Şti.

Öncelikle bu tür bir organizasyon düzenlediğiniz için tşk ederim. Şükrü Bey ve Tamer Bey'in konuşmaları çok etkileyici buldum.Sizlerden ricam bu organizasyonları sık sık tekrar ederek firmaları bilinçlendirmeniz.Teşekkür ederim.

Mustafa Aktürk | Ak-set Nakliye Mad.ve Turizm San.Tic.Ltd.Şti.

Biz 3 kişi olarak toplantınıza katıldık.Sabah oturumundaki konuşmalar çok etkileyici, öğleden sonraki atölyeler çok zevkli ve eğitici idi. Bu organizasyona davet ettiğiniz için teşekkür ederiz. En kısa sürede Konya'da böyle bir organizasyon yapmanızı sabırsızlıkla beklediğimizi iletiriz.

Mustafa Altunsoy | Global Döküm Ltd. Şti.

Bir önceki Kobi programınıza da katılmış idim. Bu seferki organizasyonundan sonuna kadar herşeyi ile güzeldi. Eğitici ve faydalı çok bilgi öğrenmemin yanısıra ufkumun da genişlediğini düşünüyorum. Özellikle atölyelerde işlenen dersler çok yerinde ve faydalı buldum. Tekrar böyle bir organizasyonunuzu sabırsızlıkla bekliyorum.

Mehmet Altun | Altun Döküm Ltd. Şti.

Öğleden sonra girdiğim Dış Ticaret sınıfı çok eğitici ve bilgilendirici idi. Muteber hnm. konusunda başarılı olduğu ve bunu salonda bulunan herkesle paylaşabildiğini hissettirdi. Sabah yapılan konuşmalar özellikle Şükrü Bey ve Tamer Bey'in konuşmaları biraz daha uzun tutulabilirdi. Organizasyonunuz için tşk ederiz.

Ali Ercan Bağçevli | Mesa Makina A.Ş.

Sabah ve öğleden sonra çok güzel bir organizasyon idi.Bir önceki toplantınıza da katılmıştım.Sanırım bir sonraki toplantınızdaki ilk katılacak kişilerden biri de biz olacağız.

Halil Çiftçi - Ferit Çiftçi | Meş-kon Ltd. Şti.

İş yoğunluğum dolayısıyla sabahki toplantılarınıza katılabildim. Çok faydalı ve verimli buldum. Teşekkürler.

Eyüp Başer | Başerler Orman Ürünleri

Biz sabah ve öğlen toplantılarınızı çok faydalı bulduk. Öğleden sonraki katıldığım Stratejik Planlama ve diğer arkadaşımın katıldığı İşletme analizi ihtiyaçlarımıza ve sorularımıza çok faydalı bilgiler öğrendik. Bu toplantıya gelmeden önce bankacı arkadaşların her ne kadar neler bulabileceğimizi anlatmış olsalar da, toplantıya katılmadan bu tür bir eğitim programı olabileceğini tahmin etmemiştik. Toplantıdan sonra şirket yöneticilerimize bu eğitim içeriği ile ilgili bir sunum hazırlamaktayız. Bu tür organizasyonların tekrarlanmasını talep ediyorum. Teşekkürler.

Murat İnan | KCD Cam Dekor Ltd. Şti.

Bankanızı bu çalişma ve organizasyon için kutlarım. Her şey gayet güzeldi. Startejik planlama atölyesinde , bugüne kadar el yordamıyla yapmaya çalıştığımız şeyleri bilimsel bir çalışma rehberliğinde nasıl yapabileceğimi görmüş oldum. Diğer atölyelere de katılabilmeyi isterdim. Gelecek organizasyonun tüm atölyelere katılabileceğimiz bir organizasyon olmasını dilerim.

A. Celalettin Şener | Renal İlaç Ltd. Şti.

Öncelikle, böyle bir toplantıya davetiniz için firmamız adına teşekkür ederim. Toplantıyı içerik olarak, son derece açık ve uzman kişilerin sade anlatımlarıyla bilgilendirici bulduğumu bildirmek isterim. Özellikle, öğleden sonraki, atölye çalışmaları arasında bulunan "Dış Ticaret Stratejik Yönetim ve Planlama" bölümü başarılı ve etkileyici geçtiği inancındayım. Sayın Muteber Hanım'a buradan teşekkürlerimi sunarım. Katılımcı sayısı ile ilgili düşüncelerim; nedendir bilinmez bizim insanımız (Konya halkı) bu türlü aktiviteleri sevmiyor, zaman kaybı olduğunu düşünüyor. Bu yanlış. Burada ben kendi insanımıza suç buluyorum. Öğleden sonraki programın yarısında gidenler bile oldu. Onun için bilinçli personele sahip firmalara davet göndermek daha isabetli bir karar olur, diye düşünüyorum.

Bunun yanında, atölye çalışmalarına daha fazla yer verilmesi gerekirdi. Öğleden önceki konuşmalar uzun tutuldu, buda öğleden sonraki bölümün zamanından çalınmasına sebeb oldu. Atölye çalışmalarına daha çok zaman ayrılması taraftarıyım. Bunun bir sonraki toplantıda telafi edileceğine inanıyorum. Bu toplantının Konya'da yapılmasında emeği geçen TEB Bankası'na ve sıcak, güleryüzlü personeline firmamız adına teşekkür eder, iyi günler dilerim.

İsmail Kurt | Çetik Isı Sanayi Katı Sıvı Gaz Yakıtlı Isıtma Sistemleri

TEB Kobi Akademinin 01.06.2010 Tarihinde Dedeman otelde gerçekleştirdiği programdan dolayı organizasyonu yapanları, TEB çalışanlarını kutlar, İlgi, alakanız ve misafir perverliğinize ayrıca teşekkür ederim.

Atölye Çalışmalarından Krizin ötesini hedeflemek, Stratejik Planlama konulu Programa da katılarak gerçekten çok faydalandım.

Umarım şirketimizde uygulamaya koyarak olumlu gelişmelere sebep olursunuz. Bilgi ve Eğitimin faydasını bir kez daha bizlere hatırlattınız, aydınlattınız.

Burhan Canlı | Aybala Gıda A.Ş.

Dün gerçekleşen TEB KOBİ Akademi programına kaltılmaktan çok büyük keyf aldım. Ben ve benim gibi hedefleri olan küçük ve orta ölçekli kobilere verilen bu sunum ilerleme aksiyonlarımızda sağlam ve istikrarlı büyümeye yönelik girişimlerde çok büyük faktör olacağına inanıyorum. İşletmemizi istikrarlı büyütmede TEB'de bulunan KOBİ Danışmanlarından da yardım alacağımızı belirtmek isterim. Bu toplantı sonucunda bizlerin paradan çok akıla ve bilgiye ihtiyacımız olduğunu anlamış bulunuyoruz.

Böyle bir organizasyonu Konya'yada bizlere sunan ve katılımlarıyla bizleri onurlandıran TEB yöneticileri ve eğitimcilere senin aracılığınla teşekkür ediyorum.

Aliihsan Uçarok